Diskuze

Přispějte Vašimi náměty k fungování stránek. Pokud si budete přát diskuzi i k jiným tématům, použijte přímo kontaktní e-maily.


Diskusní téma: Časopis Marathon

Datum: 08.12.2010

Vložil: Sio

Titulek: Re: souhlas- je to hamba

Problémem dneška a není to jen český trend je, že VŠ jsou ekonomicky závislé na počtu studentů a tak přijímají kdekoho. Počet VŠ studentů je neuvěřitelný a to nutně stlačuje kvalitu dolů, Gaussovu křivku zde snad ani zmiňovat nemusím. Průměrně vzdělaný absolvent SŠ by však už mohl umět odhadnout své schopnosti a píli, aby věděl, do čeho jde. I tak inženýrský titul těžce devalvoval, takže za chvíli nebude už sám o sobě k ničemu. A u ekonomů, s prominutím, neměl moc vysokou prestiž ani dříve.

Odpovědět

—————

Datum: 25.08.2010

Vložil: Petr

Titulek: státnice z EKO

Dobrý den,
musím bohužel jen souhlasit s kolegyní níže týkající se nesouhlasu a nespokojenosti tím jak Vy a nejspíš i vedení VŠFS vidí v dnešní době maximalizaci zisku .Úmrtnost 60% z EKO u StZK v Kladně,když se jedná o dálkaře a ještě obor veřejná správa v červnu 2010 a důvod? I tajemnice StZK nebyli toho názoru ,že by nikdo nic neuměl. Jde jen o to aby studenti opět platili za "pomocné a další přípravné kurzy" jak to vy nazíváte, takto se nyní maximalizuje zisk. Je to hamba předeším pro Váš aparát a zrovna u Vaší osobnosti mě to opravdu nepopsatelně zklamalo. Viděl sem do této doby ve Vás férového kantora.

S pozdravem a prosbou o alespoň zamyšlení se nad výše uvedeným,
student VŠFS.
anonymitu doufám chápete :(

v případě, že byste toto alespoň přečetl a chtěl k tomu něco málo napsat tak můj email je martin1102@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 06.06.2011

Vložil: Studentka VSFS

Titulek: Re: státnice z EKO

Já jen zírám, na VSFS jsem přešla z jiné školy. Neměla jsem základy z EKO, tudíž na zkoušky z MAE a MIE II jsem se musela připravovat o něco déle. Zkoušky jsem dala napoprvé z MIE za 1 a z MAE za 2. Mám dvě děti, v práci jsem cca 9 hodin. Prostě jsem večer místo sezení na kanapi nebo trajdání po hospodách věnovala přípravě na zkušku. Nyní mám před státnicema - nejvíc dřu právě EKO. Z vyučujících na ekonomii jsem za dva roky nenarazila na nikoho, kdo by vyhazoval jen proto, že se mu chce. Přestaňte fňukat, stěžovat si - o tom to přece není. Buď chci něco umět a dokázat, nebo to nechci. Vidím to doma na svých pubertálních dětech, chtějí všechno jednoduše, všechno je samozřejmí a hlavně všechno bez námahy až pod nos. Oni jsou ti nejchytřejší, blbý je učitel - bohužel tento přístup má i plno rodičů, což vidím na třídních schůzkách. Ne, že dítě je zlobivý a má dostat občas nafrak, ale dělá se zásadně "hon" na učitele, protožre jejich děti jsou zlatíčka....
Takže se laskavě vzpamatujte a nechtějte vše zadarmo.

Odpovědět

—————

Datum: 16.07.2010

Vložil: Tejkl

Titulek: Proč zrovna Nástin ?


Kdesi tu byl uveřejněn "Nástin politické ekonomie" od Engelse z roku 1845.

Proč právě Nástin a ne něco jiného?

Zdá se, že v těchto počátečních časech, nebyl Engels nakloněný pracovní teorii hodnoty, která se mu asi jevila jako "nepravdivá abstrakce" - takže uznával jen směnnou hodnotu, jen konkrétní reálnou hodnotu či cenu jako pravdivou - kdežto abstraktní nějaká substance byla "nepravdivá"...

Totéž pasáže týkající se renty...



Odpovědět

—————

Datum: 03.02.2010

Vložil: Jana

Titulek: zkouška z Mikra VŠFS

Dobrý večer, pane kolego,

že jste mi to nedal, dobře, byla jsem blbá, že jsem se nenaučila. Ale že asi vyhazuje studenty, a pak abyste mohli pořádat semináře za peníze, tak to je fakt hnus. Vážila jsem si Vás a vždy volila jako nejlepšího pedagoga. Vybarvil jste se. Upřímnost nadešve.

S pozdravem

Jana

PS: osobního setkání se klidně nebráním

Odpovědět

—————

Datum: 08.02.2009

Vložil: Jaroslav Kroutil

Titulek: Mala by byt zakazana KSC?

Ludska hlupost by mala z ludi vyprchat sama, pricom velmi pomaha prave vzdelanie a vychova. Zakazat KSC je rovnaka hlupost, ako uzakonit zdravie! Hlupost navyse nemožno zakazat inou hlupostou. Nestaci robit dobro. dobro sa musi robit aj dobrym sposobom.

Odpovědět

—————

Datum: 28.09.2009

Vložil: Ludva

Titulek: Re: Mala by byt zakazana KSC?

Já, Čech, ročník 1946, (dělnického původu) se stydím za spoluobčany, kteří podporují nebo souhlasí s jakoukoliv organizací, která byť i v minulosti měla členy, kteří jsou považováni v každé společnosti za zločince podílející se jakkoliv na vraždách. S Vaším názorem mohu souhlasit, ale jen do té míry, kdy bych začal myslet na vyrovnání se s minulostí. Pak bych v této souvislosti myslel, že by bylo správné zakázat organizaci se zločineckou minulostí, což je hanba má (i mého národa) že to neudělal.
Vždyť i jiné zločinecké organizace jsou u nás zakázány. A nemyslím, že vraždy masové (fašisti za 2. světové války) se nějak liší od vražd komunistických v 50-tých letech.

Odpovědět

—————

Datum: 29.10.2008

Vložil: Radim Valenčík

Titulek: Jak číst výsledek voleb?

1. Byly výsledky krajských a senátních voleb referendem o vládě? V. Klaus říká že ano, já si to myslím také.
2. Byly o refromě T. Julínka? Myslím, že zdaleka nejen o ní.
3. Byly odmítnutím domácí či zahraničně politické koncepce? Řekl bych, že dokonce mnohem více zahraničné politické koncepce. Např. naše vztahy s Ruskem se dostaly na nejhorší úroveň v celé historii a jsme za to dokonce pranýřováni ze strany EU.
Z tohoto hlediska k nápravě nestačí jen drobné úpravy ve stylu Aadmcovy 2. polistopadové vlády v roce 1989 (jejíž výročí a výročí jejíhož pádu si budeme brzy připomínat).

Odpovědět

—————